ابزار دقیق

روش های اندازه گیری فشار

transmitter

روش های اندازه گیری فشار

بخش عمده ای از اندازه گیری های صنعتی به طریقی یا روش دیگر به فشار در اشکال مختلف آن مربوط می شود. به عنوان مثال ، جریان اغلب با تعیین فشار موجود در دو نقطه مختلف در یک سیستم اندازه گیری می شود. در سیستم بوردون ، از تغییرات فشار برای تولید حرکت مکانیکی قلم ضبط استفاده می شود. از فشار می توان برای اندازه گیری دما در سیستم پر شده از طریق تغییرات تولید شده توسط انبساط مایع یا مایع در سیستم پرشده استفاده کرد.

در کنار دما ، تعیین فشار مهمترین متغیر حالت فیزیکی در فرایندهای فن آوری است ، زیرا اطلاعاتی در مورد وضعیت فشار مایعات و گازها در خطوط فرآوری و همچنین بار موجود در تجهیزات فراهم می کند. برنامه اندازه گیری فشار دامنه وسیعی دارد.

 

اندازه گیر سطح

 

این از پایش ساده نقطه تنظیم برای اطمینان از فشارهای کافی به میزان زیاد بالا یا پایین تا نظارت مداوم به عنوان بخشی از یک سیستم اتوماسیون پیچیده برای یک فرایند فناوری است.

اندازه گیری دقیق و قابل اطمینان فشار برای کارکرد ایمن کلیه فرایندهای فناوری الزامی است. این احتمالاً پارامتر اندازه گیری است که بیشترین کاربرد را در ابزار دقیق فرآیند دارد.

هدف از اندازه گیری فشار تولید یک نشانگر شماره گیری ، عملیات کنترل یا یک سیگنال است ، به طور معمول 4-20 میلی آمپر ، نمایانگر فشار موجود در فرآیند.

اندازه گیری فشار از اثرات فشاری که باعث حرکت موقعیت ، تغییر مقاومت یا سایر تأثیرات فیزیکی می شود بدست می آید. رایج ترین سنسورهای فشار یا عناصر فشار اولیه از یک لوله بوردون ، دیافراگم ، دم ، تعادل نیرو یا آرایش خازنی متغیر استفاده می کنند.

 

واحدهای فشار و اصطلاحات

شش اصطلاح برای روش های اندازه گیری فشار به شرح زیر وجود دارد:

– خلا Total کلی :

این فشار صفر یا کم فشار است ، همانطور که معمولاً در فضای خارج تجربه می شود.

– خلا ac :

اندازه گیری فشار بین خلا made کل و فشار اتمسفر طبیعی است.

– اتمسفر :

این فشار روی سطح زمین است که به دلیل وزن گازهای موجود در جو زمین است و به طور معمول در میانگین سطح دریا بیان می شود ، به عنوان مثال 14.7 psi یا 101.36 kPa. با این حال ، به شرایط جوی بستگی دارد.

– مطلق :

فشاری است که با توجه به خلا measured اندازه گیری می شود و به عنوان مثال با ‘psi a’ بیان می شود.

– گیج :

فشاری است که با توجه به فشار اتمسفر اندازه گیری می شود و به طور معمول به عنوان مثال در ‘psi g’ بیان می شود.

– دیفرانسیل :

این فشار با توجه به فشار دیگر اندازه گیری می شود و به عنوان تفاوت بین دو مقدار بیان می شود. این نشان دهنده دو نقطه در سیستم فشار یا جریان است و به عنوان “dp” شناخته می شود.

فشار فرآیند به عنوان نیرویی است که به یک سطح اعمال می شود. واحد فشار (SI (Système international d’unités)) فشار Pascal (Pa) است که نیوتن / متر مربع (N / مربع متر) است ، اما میله بیشتر برای اندازه گیری فرآیند استفاده می شود.

 

شرکت تامین صنعت رامان نمایندگی محصولات زیمنس. اندرس هاوزر. سامسون. اشنایدر. ABB. مجموعه رامان فعال در زمینه اتوماسیون صنعتی. ابزاردقیق. برق و الکترونیک است. ارتباط با کارشناسان جهت خرید و استعلام محصولات زیمنس توسط شماره های شرکت: 02166171488 – 02166171362 – 02166171282. واتساپ: 09389063090. شرکت ما تامین کننده انواع PLC. کنتاکتور. سافت استار. کلید حرارتی. کلید اتوماتیک، کلید هوایی. پاور ساپلای. اندازه گیر فشار. محافظ جان. پوزیشنر. ماژول های ورودی/خروجی و غیره است.

 

Click to rate this post!
[Total: 5 Average: 4.6]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *