ابزار دقیق

اندازه گیری سطح مخزن با استفاده از ترانسمیتر فشار

Transmitter

اندازه گیری سطح مخزن با استفاده از ترانسمیتر فشار در سایت رامان

چگونه یک ترانسمیتر سطح را نصب و تنظیم کنیم؟

با تعریف و سفارش ترانسمیتر فشار ، آماده نصب و راه اندازی سیستم اندازه گیری سطح هیدرواستاتیک خود هستید.

در صورت انتخاب یک ترانسمیتر فشار شناور ، باید واحد را از طریق کابل در داخل رسانه پایین بیاورید تا زمانی که یا به پایین مخزن ، مخزن یا منبع زیرزمینی خود برسید ، یا تا زمانی که به سطح صفر مورد نظر خود برسید. سپس کابل را از مخزن یا حوضچه به سیستم کنترل خود هدایت کرده و متناسب با آن پروب سطح را به PLC متصل می کنید.

هشدارها!

اگر یک محیط آشفته دارید ، باید یک ثانیه سینک اضافی را برای تثبیت پروب سطح در محیط استفاده کنید تا فشار قرائت پایدار را بدست آورید. برای جلوگیری از آسیب مکانیکی کابل ، می توانید هنگام بستن کابل به سیستم کنترل ، از گیره های کابل برای تعمیر کابل در بالای مخزن یا در طول مسیر استفاده کنید.

 

اندازه گیری سطح مخزن با استفاده از ترانسمیتر فشار

 

اندازه گیری سطح مخزن با استفاده از ترانسمیتر فشار

اگر یک ترانسمیتر فشار استاندارد انتخاب کرده اید ، به سادگی فرستنده را به داخل سوراخ رزوه ای در پایین یا کنار مخزن خود پیچ ​​می کنید. سپس می توانید فرستنده را با اتصال كابل مناسب به PLC خود متصل كنید یا در صورت انتخاب كابل اتصال ، فرستنده را مستقیماً به سیستم كنترل وصل می كنید.

 

اندازه گیری سطح مخازن روباز:

اندازه گیری سطح مخازن روباز بسیار ساده است، ترانسمیترهای فشار تفاضلی که برای اندازه گیری سطح مخازن مورد استفاده قرار می گیرند به منظور اندازه گیری فشار مایع بالای نقطه اندازه گیری به طور معمول در ته مخزن و یا پایین تراز ان نصب می شود.

در این حالت فشار فرایند به طرف High سنسور ترانسمیتر اعمال شده و طرف LOW ترانسمیتر به اتمسفر Vent می شود.

اندازه گیری سطح مخازن سربسته:

هنگامی که برای اندازه گیری سطح مخزن سربسته از یک ترانسمیتر فشار تفاضلی استفاده شده باشد اگر در بالای سطح مایع یک فاز گازی قرار داشته باشد برای یک اندازه گیری صحیح باید فشار گاز را جبران سازی کرد.

این بدان دلیل است که یک تغییر در فشار گاز باعث تغییر در خروجی ترانسمیتر سطح خواهد شد، علاوه براین ممکن است فشار اعمال شده توسط گاز انقدر زیاد باشد که فشار ناشی از ستون مایع در برابر ان ناچیز به نظر برسد.

ملزومات مخازن سربسته:

از این رو برای اندازه گیری سطح مخازن سربسته نیاز به یک اتصال مرجع می باشد، به طوریکه طرفه Low ترانسمیتر را به بالای مخزن متصل کرده و ان را اتصال مرجع می نامند.

هدف!

هدف از این کار جبران سازی و به تعادل رساندن فشار فضای بالای سطح مایع است به طوری که بتوان سطح واقعی مخزن را اندازه گیری کرد.

 

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

مطالب مرتبط

2 نظر در “اندازه گیری سطح مخزن با استفاده از ترانسمیتر فشار

  1. Mark گفت:

    Thanks for your blog, nice to read. Do not stop.

    1. ramanco گفت:

      Hello. Thank you so much for your attention

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *