سافت استارتر

در این صفحه تمامی محصولات مربوط به سافت استارتر را مشاهده می کنید

با انتخاب هریک از برندهای مورد نظر خود می توانید محصولات آن بخش را مشاهده نمایید

سافت استارتر وسیله‌ای الکتریکی برای راه‌اندازی و توقف امن موتور الکتریکی است. این تجهیز، از موتور در برابر ولتاژ کم و زیاد محافظت می‌کند. در صنایع مختلف برای راه‌اندازی و متوقف کردن مطمئن موتور، به استارتر موتور نیاز است. سافت استارتر برای عملکرد ایمن موتور القایی بسیار ضروری است. این به دلیل مقاومت کم روتور موتور در حال توقف است. امپدانس روتور به لغزش (سرعت نسبی بین روتور و استاتور) موتور القایی بستگی دارد. لغزش موتور القایی ثابت نیست و در طول عملکرد آن تغییر می‌کند، بنابراین مقاومت موتور نیز متفاوت است. مقاومت رابطه عکس با لغزش موتور دارد.

از آنجایی که موتورهای الکتریکی غالباً به مقدار زیادی الکتریسیته در هنگام شتاب گرفتن تا سرعت اسمی نیاز دارند ، می توان از Soft Starter برای محدود کردن ولتاژ جریان معروف به “جریان هجومی” و گشتاور موتورهای الکتریکی استفاده کرد ، در نتیجه از این رو یک سیستم ایمن تر ، نرم تر و تدریجی است.

استارترهای نرم از موتور الکتریکی شما در برابر آسیب احتمالی محافظت می کنند و همزمان با کاهش حرارت ناشی از استارت / توقف مکرر ، کاهش فشار مکانیکی موتور ، شافت آن و کاهش طول عمر موتور الکتریکی و کل سیستم را افزایش می دهند. تنش های الکترودینامیکی روی کابل های برق.

جریان هجومی زیاد، تقاضای زیادی برای سیستم تأمین برق دارد که منجر به هزینه اضافی می شود.

استارترهای نرم برای موتورها معمولاً در کاربردهای صنعتی که بار اینرسی بالایی دارند و به جریان زیاد نیاز دارند ، استفاده می شوند. سافت استارتر داری برندهای مختلفی ازجمله سافت استارتر زیمنس، سافت استار یوکوگاوا، سافت استارتر رزمونت میتوان اشاره کرد

زیمنس

زیمنس (Siemens)

رزمونت (Rosemount)

یوکوگاوا

یوکوگاوا (Yokogawa)